بیوگرافی الفونسو مورنو

من آلفونسو مورنو هستم. یک معامله گر تمام وقت، تحلیلگر خبره و بنیان­ گذار آکادمی معامله­ گری Set and Forget می باشم. این آکادمی را در اکتبر 2013 تاسیس کردم. در بازارهای مالی به طور انحصاری مبتنی بر یک استراتژی اختصاصی توسعه یافته، با استفاده از نواحی عدم تعادلی عرضه و تقاضا و معامله می کنم که این استراتژی منجر به نقطه عطفی برای برتری من شده است، دقیقا همان چیزی که معامله گران حرفه ای و موسساتی، معاملات خود را بر اساس آن برنامه ریزی می کنند. من سال‌های زیادی را صرف مطالعه نمودارها کرده‌ام، تا اینکه به مجموعه‌ای از قوانین کاملا روشمندی رسیدم که به من کمک کرد به درک درستی از چگونگی حرکت قیمتی نمودارها برسم.

شما برای تبدیل شدن به یک معامله گر واقعی، نیازی به داشتن مدرک دکتری اقتصاد یا بانکداری ندارید. می توان گفت که در واقع این موضوع یک نقص خواهد بود، زیرا ذهن خود را درگیری مطالبی خواهید کرد که برای انجام معامله و گذراندن زندگی از طریق سود معامله­گری، به آن­ها هیچ نیازی نخواهید داشت.

تکامل معامله­گری الفونسو مورنو

زمان و تجربه به ما کمک می­کند تا در حرفه­ی خود پیشرفت کنیم. با گذر زمان من متوجه شدم که معامله­ کردن بر اساس تایم فریم­های بزرگ ‌تر، نه تنها با شخصیت من مطابقت دارد، بلکه با درک این موضوع به اصل جایگاه پول هوشمند نیز پی بردم. آیا این موضوع به این معنی است که تایم فریم های کوچکتر جواب نمی­دهند؟ خیر. در واقع این موضوع بدان معناست که شما وقت آزاد بیشتری را برای انجام کارهای مورد علاقه ی خود، در کنار خانواده و دوستانتان خواهید داشت.

 

 

 

 

پول ضروری است، اما مهم ترین چیز نیست!

  • پول زیاد و شغل خوب، لزوما شما را شادتر نخواهد کرد! البته مصلما خیلی کمک می­کند.
  • یک سوال: چرا من پول زیادی می خواهم؟ برای یک خانه­ی بزرگ تر و یک ماشین مناسب تر؟ برای اینکه اطرافیان نسبت به من احساس خوبی داشته باشند و اعتماد به نفس من بالاتر برود!؟
  • من شخصیت خودم را زیر نظر دارم و باید احساساتم را کنترل کنم و افکار اشتباهی را در ذهنم پرورش ندهم.

 

 

 

شروع آلفونسو مورنو در معامله­گری چگونه بود؟

در ابتدا، من با استفاده از استراتژی شخص دیگری که از  MACD، Bollinger Bands و 6/12 EMA استفاده می­کرد، در تایم فریم ­های پایین ­تری مانند 5 دقیقه و 15 دقیقه معامله می­ کردم. چند ماه کار کردم، اما مجبور بودم ساعات زیادی را در روز صرف تماشای نمودارها کنم! همیشه منتظر شروع سشن لندن و سپس نیویورک بودم. قطعاً شرایط بسیار استرس زا بود. چیزی که به دنبالش بودم را پیدا نکرده بودم، تا اینکه در مورد عرضه و تقاضا به مطالبی برخوردم. خوشبختانه مواردی ماننده تجربه و نیازهای شخصی و زندگی، همه چیز را در یک چارچوب قرار می دهند.

دور ماندن از نمودارها و فرصت دادن به چارت، چیزی است که ما اغلب فراموش می‌کنیم. همه ی ما باید بر طبق استراتژی معامله کنیم که متناسب با شخصیت ما باشد و احساسات و طمع ما را تحت کنترل نگه دارد. ما باید به نسبت قوانین معاملاتی خود و مقدار زمانی که برای اجرای آن صرف می کنیم احساس خوبی داشته باشیم.